Meerndijk wordt verbeterd

15 jun 2017, 14:25Algemeen
meerndijk
BOM Meerndijk
Bewoners vinden het verkeer in hartje De Meern onveilig, vooral de kruising tussen de Rijksstraatweg en de Zandweg. Daarom gaat de gemeente een stukje Meerndijk verbeteren.
Het stuk waar het om gaat is het deel tussen de Van Zuylenstraat en de Rijksstraatweg. Het wordt een rijbaan voor auto's en links en rechts fietsstroken. De Meerndijk krijgt volgens de gemeente een uitstraling die past bij het karakter van een dorpsstraat met maximumsnelheid van 30 kilometer per uur.

Bijeenkomst

Het uitgewerkte ontwerp wordt aan de bewoners gepresenteerd op:
Datum: Donderdag 29 juni 2017
Tijdstip: 19.00 – 20.30 uur
Locatie: Buurthuis De Schalm
Kom je naar de bijeenkomst? Laat het de gemeente Utrecht dan weten voor 22 juni met een mailtje aan [email protected] onder vermelding van ‘Meerndijk 29 juni 2017.

Stand van zaken

Er zijn eerder al 2 ontwerpen gepresenteerd aan bewoners. In deze bijeenkomst was de voorkeur voor de ontwerpen ongeveer gelijk. Daarna zijn de ontwerpen voorgelegd aan externe deskundigen. Zij adviseerden voor het ontwerp met rijbaan en fietsstroken, en dit ontwerp is uitgewerkt. Op 22 juni beoordeelt de Commissie Beheer Inrichting Gebruik het ontwerp.
Het gebied rond de brug is ook nader bestudeerd, en er is gesproken met de provincie Utrecht en de busmaatschappij over De kruising Meerndijk – Rijksstraatweg. Mogelijke verbeteringen zijn in het ontwerp verwerkt.

Vervolg

Na de bijeenkomst wordt het uitgewerkte ontwerp (als nodig) nog verder verbeterd. Daarna starten de voorbereidingen voor de uitvoering. Vlak voor de uitvoering stuurt de gemeente een wijkbericht rond. Op dit moment is nog niet bekend wanneer de uitvoering start.
loading

Loading articles...

Loading