De nieuwbouw in Terwijde gaat gestaag door. Dat kan soms tot overlast leiden bij direct omwonenden. Wij zetten de ontwikkelingen voor de komende tijd hier op een rij, zodat je weet wat er gaat gebeuren in Terwijde.
Werkzaamheden 'Jazz'
De grond van het kavel ‘Jazz’ is klaar voor de bouw. Ontwikkelaar Tetteroo wacht op dit moment nog op de omgevingsvergunning. Zodra bekend is wanneer gestart wordt, maakt de gemeente dat bekend. Actuele informatie vind je ook op de
website van ontwikkelaar Tetteroo .
Werkzaamheden 'Reinbouw'
Op het kavel gelegen aan de Jazzsingel, Fletcher Hendersonstraat en John Coltranestraat worden 49 appartementen en 21 grondgebondenwoningen gebouwd. De verhuur van deze woningen start half 2017. Houd hiervoor de site van
verhuurder ASR Dutch Core Residential in de gaten.
De bouw is in december 2016 gestart en duurt ongeveer 1 jaar.
- Jazzsingel
- Fletcher Hendersonstraat
- John Coltranestraat
- Svend Asmussenpad (Scenic Walk)
Werkzaamheden 'New Orleans'
Eind 2016 is gestart met de bouw van 35 grondgebonden woningen. De bouw duurt ongeveer 1 jaar. Tijdens de werkzaamheden kan het zijn dat sommige stoepen niet bereikbaar zijn. Het gaat hierbij om:
- Jazzsingel
- Sonny Rollinsstraat
- John Coltranestraat
- Chris Barberpad (Scenic Walk)
Hofboerderij
Op de locatie Hofboerderij aan de Operettelaan komen 6 vrijstaande woningen en 2 twee-onder-een-kap-woningen. De vergunning voor deze woningen is verleend.
De verkoop van de woningen start in maart 2017. Op dit moment wordt het fietspad verlegd. Dit is voor maart 2017 klaar. De bouwwerkzaamheden voor de woningen starten net na de bouwvak (augustus 2017)
Blok A
De gemeente is in gesprek met een ontwikkelaar over de invulling van het programma. De insteek is om een mix van zorgwoningen, appartementen (vrije sector huur) en koopwoningen te bouwen. Dit blok is 33 meter breed en ongeveer 155 meter lang. Het uiteindelijke gebouw krijgt een bijzondere architectonische uitstraling.
Blok B - Mitros
Bouwblok B is 45 meter breed en 158 meter lang. Op de zuidelijke helft staat het zorggebouw van Axion Continu. Het bouwblok is gelegen aan de Jazzsingel op de kop van Terwijde, nabij het Antonius Ziekenhuis. Het plan bestaat op dit moment uit 121 sociale huurwoningen (appartementen) met parkeerplaatsen op het binnenterrein. De ontwikkelaar van het plan is Mitros. Op dit moment worden de stedenbouwkundige randvoorwaarden voor het kavel uitgewerkt. Vervolgens selecteert Mitros een bouwer voor het plan. De bouwer werkt het plan verder uit.
De bouw van het complex start op zijn vroegst in het eerste kwartaal van 2018.
Bouwblok 3 en 4 ‘The Town Garden’ – Msolutions
Op dit moment maakt de architect het bouwplan voor deze locatie. Dit bouwplan bestaat uit een mix van ongeveer 20 eengezinswoningen en 92 appartementen/maisonnettes. De appartementen liggen aan de Louis Armstronglaan. De woningen worden gebouwd door Msolutions. Naar verwachting start de bouw van het westelijk bouwblok (tussen de Erroll Garnerstraat en Benny Goodmanstraat) in mei 2017. Op het kavel gelegen tussen de Benny Goodmanstraat en James Johnsonstraat is op dit moment nog een school gevestigd (Mavo 10). Eind 2018 verhuist de school naar een nieuwe locatie. Daarna kan de bouw starten. Meer informatie:
Scherf 11.24/ 11.25 en 11.26
De gemeente en de ontwikkelaar hebben afspraken gemaakt over het ontwerp en de planning van het project 11.24/ 11.25 en 11.26. De architect heeft een definitief ontwerp uitgewerkt. De verschillende onderdelen van het plan zijn in de kaart hiernaast aangegeven:
- Deelgebied 11.24: 35 appartementen
- Deelgebied 11.25: 22 eengezinswoningen
- Deelgebied 11.26: 43 appartementen
Planning & vervolgtraject
Op 12 december 2016 was er een informatieavond. Ongeveer 20 omwonenden waren hierbij aanwezig. Architect BFAS, ontwikkelaar Lunee en landschapsarchitect Maike van Stiphout gaven een presentatie over de stand van zaken. Daarna werd ingegaan op vragen vanuit de wijk. Veel vragen gingen over de uitvoering van het project. De ontwikkelaar en bouwer gaan een planning uitwerken en geven inzicht in de verwachte werkzaamheden en overlast tijdens de bouw. Om het plan te kunnen realiseren is het nodig het wooneiland (11.24) te vergroten. Hiervoor wordt een deel van het water gedempt. Het was noodzakelijk om hier een watervergunning voor aan te vragen. Deze vergunning is december 2016 afgegeven.
Op 9 februari 2017 is er opnieuw een informatieavond. Tijdens deze avond worden de werkzaamheden en de planning besproken. Meer informatie over deze avond komt via een wijkbericht. De bouw start naar verwachting begin september 2017 en wordt in fases uitgevoerd. In de eerste fase wordt het wooneiland met de grondgebonden woningen gebouwd (11.24). De bouw hiervan duurt ongeveer 6 maanden. De bouw van 11.25 staat halverwege 2018 gepland. De bouw van deelgebied 11.26 start eind 2018.