Vanaf 16 april is er op het Berlijnplein een nieuw evenement: de Trotsmarkt - ook bekend van kasteel Groeneveld in Baarn. Het is een gratis en laagdrempelige markt. Alle spullen die er te koop zijn, worden er gepresenteerd door trotse makers.
Dat maakt eigenlijk ook meteen dat de producten van hoogstaande kwaliteit zijn. Het criterium voor de deelnemers: trots en bevlogenheid. De spullen die er worden verkocht zijn dan ook zeer uiteenlopend, en dat maakt de markt leuk. "Niet per se biologisch, wel duurzaam", zegt organisator Rogier Engels.
Doorgaans alleen in Utrecht centrum
De keuze voor het Berlijnplein was geen toevallige. Doorgaans vindt alles plaats in het centrum van Utrecht, maar Rogier Engels wil dit nu doorbreken door ook Leidsche Rijn te voorzien van een mooi en sterk concept, dat één keer in de twee maanden wordt georganiseerd op het Berlijnplein.
Succes op de langere termijn
Trots wordt georganiseerd op 16 april, 18 juni, 20 augustus en 15 oktober. Rogier: "Ik ben overtuigd van een succes op de langere termijn. Er wordt op dit moment nog veel gebouwd, maar hoe fijn is het dat mensen die er net komen wonen zich kunnen verheugen op een evenement op het Berlijnplein. Samen met onze standhouders gaan we ervoor. Trots heeft alles te maken met delen, het fijn hebben met elkaar en van elkaar leren zonder dat er iets tegenover hoeft te staan."
Wij zijn benieuwd!