Nog vier nachten afstrepen en dan is het zover: het Leidsche Rijn Festival. Locatie: Amaliapark (gratis entree). Het Leidsche Rijn Festival, georganiseerd door Cultuur19, richt zich op talentontwikkeling bij kinderen. En dat dat veelzijdig is, laat het programma zien!
Reusachtig boek
De dag zit propvol leuke dingen voor kids van alle leeftijden. Kinderen van 2+ kunnen bijvoorbeeld luisteren naar verhalen uit een reusachtig boek of knutselen. Iets oudere (6+) kinderen worden op een heel andere manier uitgedaagd: zij kunnen testjes en proefjes doen en zo chemie creëren bij de stand van BASF.
Kleddernatte broek
Heb je er bijvoorbeeld wel eens over nagedacht hoe het kan dat een baby die een grote plas doet in een luier, toch geen kleddernatte broek heeft? De kinderen kunnen op het Leidsche Rijn Festival voelen en zien hoe luiers ‘werken’, door het materiaal dat in een luier zit te bekijken en door hun handen te laten gaan. Dat lijkt een beetje op water, maar voelt als rubberachtige balletjes die vocht hebben opgenomen. Grappig toch? Deze superabsorber-bolletjes van BASF zijn een hulpstof in luiers.
Nog een proefje dat je kunt doen is haargel laten smelten met een huis-, tuin- en keuken product. Wil je weten welke product? Kom dan langs en ervaar het zelf!
Joek
Ook kun je een chemisch experiment doen door azijn en bakpoeder in een latex handschoen te doen. Dat wat er dan gebeurt is pure
magie! Kortom, op het Leidsche Rijn Festival kun je in de huid kruipen van een chemicus en magie creëren met huis-, tuin- en keukenmiddeltjes.
O ja, en Joek de mascotte is er natuurlijk ook. Hij doet weer enthousiast mee!
Leidsche Rijn Festival: 28 augustus, Amaliapark Leidsche Rijn. 10.00-17.00 uur.