Provincie Utrecht wil leegstand kantoren tegengaan

10 aug 2018, 11:33 Algemeen
kantoorleegstand
MB

Je ziet ze best veel: lege kantoren met grote plakkaten 'te huur' erop. Op sommige plaatsen, zoals op industrieterrein Oudenrijn, al jarenlang. De provincie Utrecht wil daar nu iets aan gaan doen.

Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht hebben nu een plan opgesteld om geplande nieuwbouw van zelfstandige kantoren terug te brengen. De provincie wil daarmee bewerkstelligen dat nieuwbouw van kantoren alleen plaatsvindt op goede locaties met een toekomst. En dat er geen onnodige nieuwbouw plaatsvindt wanneer de bestaande voorraad in ruimte kan voorzien.

Bestemmingsplannen

De provincie Utrecht heeft, ook met de doorzettende economische groei, nog steeds teveel kantoorruimte. Daar bovenop is er nog teveel capaciteit beschikbaar in bestemmingsplannen voor nieuw te bouwen kantoren. Daarom hebben Provinciale Staten in 2014 de Provinciale Aanpak Kantorenleegstand vastgesteld. Deze aanpak is enerzijds gericht op transformatie en herbestemming van bestaande (leegstaande) kantoorgebouwen.

Inzage

Het ontwerp Inpassingsplan Kantoren van de provincie ligt ter inzage in het Huis voor de Provincie en in het Stadskantoor. Het plan is ook te raadplegen via deze website http://www.ruimtelijkeplannen.nl/ .