Eind september gingen jongeren uit Leidsche Rijn, Vleuten en De Meern in gesprek met gemeenteraadsleden. Het onderwerp: wat vind je van je wijk en wat mis je er?
Het aantal jongeren in Leidsche Rijn, Vleuten en De Meern neemt de komende jaren sterk toe. Het lijkt erop dat de voorzieningen voor deze groep bewoners niet meegroeien. Want: speeltuintjes zijn er genoeg, maar waar kun je heen als je die ontgroeid bent?
Niet naar JOU
De uitkomsten van de ontmoeting met de jongeren was dan eigenlijk ook niet zo verrassend. Ze willen meer ontmoetingsplekken en activiteiten, vooral ook voor meiden, want die willen liever binnen hangen dan buiten. Wifi is dan natuurlijk wel een must. Ze gaan liever niet naar een huiskamerproject van Jongerenwerk JOU, want dat heeft het imago er vooral voor probleemjongeren te zijn. Als 'gewone' jongere voel je je daar niet thuis, vindt men.
Activiteiten
Als er activiteiten worden georganiseerd, willen de jongeren daar wel bij betrokken worden. Ze zouden graag meer feesten hebben, eventueel via de sportclubs. Daar moet dan wel genoeg bekendheid aan worden gegeven, bij voorkeur via ambassadeurs. Want hangen en chillen is oké, maar activiteiten ook.
Meer trapveldjes
Wat sporten betreft: meer trapveldjes en voetbalkooien, met bankjes. Deze moeten wel lekker verlicht zijn. De jongeren willen überhaupt meer ontmoetingsplekken buiten, zonder dat ze overlast veroorzaken. Soms hebben ze het idee dat alle plekken worden dicht gebouwd en er geen ruimte meer over is.
Over het algemeen zijn ze wel tevreden over hun wijken, maar voor vertier wijken ze wel uit naar de stad. We zijn benieuwd naar het vervolg!