Asfaltcentrale langs Amsterdam-Rijnkanaal gaat daar weg

12 mei 2017, 13:55Algemeen
schermafdruk 2017 05 12 144425
Google
Asfaltcentrale Utrecht wordt verplaatst om nieuwbouw te kunnen realiseren. De asfaltcentrale ligt aan de Groendewoudsedijk langs het Amsterdam-Rijnkanaal, nabij de Prins Clausbrug.
Op vrijdag 12 mei tekenden de gemeente Utrecht, ontwikkelaar Loostad Vastgoedontwikkeling en KWS een intentieverklaring om de Asfaltcentrale Utrecht te verplaatsen. In het gebied ten noorden van de Prins Clausbrug wil Loostad samen met de gemeente woningbouw realiseren.

Vervanging

Op de plek waar de nieuwe woonwijk komt, staat op dit moment de Asfaltcentrale Utrecht. Verplaatsing van de asfaltcentrale is onderdeel van de intentieverklaring die vandaag werd getekend. Jan de Boer, directeur van KWS (de Asfaltcentrale) licht toe: “KWS werkt graag mee aan de plannen van de gemeente Utrecht voor dit nieuwe woon- en leefgebied. De huidige asfaltcentrale is aan vervanging toe en een verplaatsing en vernieuwing van de asfaltcentrale komt daarmee op het juiste moment.”

24 hectare

Ht gebied tussen de Prins Clausbrug en de Taatsendijk, waar de asfaltcentrale nu staat, heeft een oppervlakte van ongeveer 24 hectare. Hier kunnen 1.000 tot 1.500 woningen gebouwd worden. Woningbouw in dit gebied is al in 1995 in het Masterplan Leidsche Rijn opgenomen en stond tot nu toe bekend onder de naam Leeuwesteyn Zuid.

Bouw start over 3 tot 5 jaar

De wijk krijgt een hoge woningdichtheid, een groene uitstraling en een openbare ruimte met volop aandacht voor bewegen en ontmoeten. Partijen gaan onderzoeken hoe de nieuwe wijk energieneutraal opgezet kan worden. De planning is om eind 2017 het stedenbouwkundig plan vast te stellen. Tijdens de voorbereiding hiervan worden diverse partijen, waaronder belanghebbenden uit de omgeving, uitgenodigd om mee te denken en te praten over de invulling van het stedenbouwkundig plan. Naar verwachting start de bouw van de woningen over 3 tot 5 jaar.
Wáár de asfaltcentrale naartoe gaat, is nog niet bekend gemaakt.
loading

Loading articles...

Loading