In de stad Utrecht zijn de afgelopen 24 uur 216 nieuwe besmettingen gemeld; in de provincie Utrecht 727. Dit blijkt uit cijfers van het RIVM.
Utrecht-stad heeft met deze 216 besmettingen het hoogste aantal besmettingen van de Utrechtse gemeenten. Negen personen overleden aan het virus: drie van hen in Soest en drie in Houten. Gisteren werden zeven nieuwe doden gemeld. Tien mensen werden opgenomen in het ziekenhuis.
Daling
Landelijk is het aantal besmettingen gedaald. In totaal werden 9839 nieuwe besmettingen gemeld de afgelopen 24 uur. Vrijdag waren dat er 11.127. In de afgelopen zeven dagen zijn iets meer dan 70.000 positieve tests geregistreerd. Sinds het begin van de uitbraak in februari zijn ruim 351.000 Nederlanders positief getest. Het werkelijke aantal mensen dat het virus heeft opgelopen ligt vrijwel zeker hoger, omdat in de beginfase van de uitbraak lang niet iedereen werd getest. Een onbekend aantal mensen is overleden of genezen zonder dat ooit is vastgesteld of ze het virus onder de leden hadden.
(bron: RIVM en RTV Utrecht)